Informačná bezpečnosť

Informačná bezpečnosť je riešenie na zabezpečenie informačných systémov, informácií a prístupu k údajom. Systém riadenia informačnej bezpečnosti sa vyvíja s ohľadom na kultúru, procesy, technológie a požiadavky vašej spoločnosti/ organizácie. Uznávanou normou pre túto oblasť sú normy rady ISO/IEC 27000, ktoré vám pomôžu zabezpečiť, aby bola vaša politika informačnej bezpečnosti primeraná. V oblasti informačnej bezpečnosti sa uplatňuje systémový prístup, ktorý spočíva v stanovení noriem práce v oblasti riadenia informačnej bezpečnosti a v eliminácii vnútorných a vonkajších rizík pri práci s údajmi. Naša spoločnosť v rámci svojich činností ponúka služby v oblasti informačnej bezpečnosti , ktoré majú v sebe obsiahnuté 3 oblasti:

  • analýzu stavu informačnej bezpečnosti a analýzu rizík,
  • vypracovanie bezpečnostnej dokumentácie,
  • pomoc pri implementácií IT riešení,

Cieľom informačnej bezpečnosti je chrániť integritu všetkých údajov pred náhodným alebo úmyselným konaním zamestnancov aj externých strán. Moderný prístup k informačnej bezpečnosti je založený na zmapovaní príslušných informačných procesov (prenos, uchovávanie, používanie, likvidácia), pričom sa zohľadňuje ľudský faktor a súvisiace obchodné riziká. Správne posúdenie, meranie a monitorovanie rizík môže byť zložité. Analýza rizík informačnej bezpečnosti spočíva v identifikácii týchto rizík, ich kvantifikácii, monitorovaní v čase s cieľom zistiť zmeny, analýze týchto údajov s cieľom identifikovať slabé miesta v oblasti bezpečnosti, a vyvodzovaní záverov, ktoré umožňujú prijímať informované rozhodnutia. Existuje mnoho rámcov, ktoré môžu spoločnostiam pomôcť pri vykonávaní analýzy rizík informačnej bezpečnosti. Bezpečnosť je proces a cesta.

Analýza rizík informačnej bezpečnosti je súčasťou tejto cesty. Pomáha organizácii identifikovať rôzne kontrolné mechanizmy, ktoré by mohla zaviesť na potlačenie alebo zmiernenie konkrétnych rizík. Tieto kontroly môžu zahŕňať administratívne, technické, prevádzkové a fyzické bezpečnostné opatrenia.

Vzhľadom na to, že hackeri sledujú zraniteľnosti a objavujú sa nové vírusy a škodlivé kódy, ktoré ich využívajú, rastie potreba vypracovať komplexnú politiku zabezpečenia údajov. Podstatou politiky bezpečnosti údajov je jasne formulovať problémy. Politika informačnej bezpečnosti spoločnosti je oficiálny súbor dokumentov, ktoré definujú pravidlá a usmernenia, ktorými sa zamestnanci riadia pri ochrane údajov a zaisťovaní informačnej bezpečnosti. Politika informačnej bezpečnosti je príručka založená na štandardoch s postupmi na ochranu dôvernosti, integrity a dostupnosti elektronických informácií a komunikačných systémov. Tieto opatrenia je potrebné pretaviť do praxe či už v oblasti objektovej bezpečnosti, personálnej bezpečnosti a implementácií IT riešení.

Implementácia IT riešení je proces, ktorý zvyčajne zahŕňa inštaláciu a konfiguráciu hardvéru a softvéru na konkrétne použitie. Implementácia môže byť technicky náročná a môže trvať niekoľko mesiacov. Nie je to také jednoduché ako kúpiť si notebook a potom ho pripojiť k sieti operátora. Navrhnúť segmentáciu siete, ktoré spĺňajú potreby jednotlivých podnikov, si vyžaduje zručnosť. Preto je dôležité vybrať si partnera so špecializovanými odborníkmi, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s podnikovými aplikáciami, hardvérom, softvérom a otázkami zabezpečenia.

Pomocou našej služby získate systém informačnej bezpečnosti, ktorý spĺňa normy rady ISO/IEC 27000 a chráni vaše podnikanie pred stratou a krádežou tým, že zabezpečuje ochranu všetkých dát či už Vašich alebo údajov vašich zákazníkov.

Naša spoločnosť v rámci svojich činností ponúka okrem iného aj služby v oblasti informačnej bezpečnosti. Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať na adrese info@topprivacy.sk

Informačná bezpečnosť

Máte záujem o túto službu?