Rigorózna regulácia hazardu a fragmentácia národných úprav členských štátov Európskej únie sú hlavnými dôvodmi, prečo si veľký počet prevádzkovateľov online hazardných hier volí za svoje sídlo krajiny s priaznivejšími regulačnými podmienkami. Pri takomto nastavení obchodného modelu je dôležité proporcionálne zvážiť „prevádzkové odľahčenie“ vďaka priaznivejším regulačným podmienkam a súčasne dôveru hráčov, ktorá môže byť oslabená pri poskytovateľoch z krajín s minimálnou mierou regulácie. Príkladom takto proporčne vyváženej právnej úpravy (ktorý je v praxi mimoriadne frekventovaným) je Malta a prevádzkovanie online hazardných hier na základe licencie vydanej príslušným orgánom štátnej správy, ktorým je Malta Gaming Authority (ďalej ako „MGA“), ktorá je jedným z najpopulárnejších licenčných orgánov na svete. MGA začala vydávať licencie už v roku 2001 a na jej získanie musí žiadateľ zaregistrovať svoju spoločnosť na Malte. Malta ako prvá jurisdikcia v EÚ zaviedla regulované hranie hier na diaľku. Výhodou Malty je skutočnosť, že ide o pobrežnú jurisdikciu. Maltskí operátori sa nestretávajú s ťažkosťami, s ktorými sa stretávajú operátori v súvislosti s devízovými kontrolami, prístupom na kapitálové trhy a prístupom k elektronickým peňaženkám a platobným bránam na celom svete. Okrem iného ide o oblasť, ktorej právne predpisy sú v súlade s platnými právnymi EÚ a medzinárodnými dohodami.
Malta je v popredí v oblasti technológií, ktoré ovplyvňujú herný sektor. V roku 2017 sa MGA spolu so zainteresovanými stranami v hernom priemysle pustili do misie, ktorá bola zameraná na to, aby legislatíva hier bola pripravená na budúcnosť a aby sa zákony o hrách udržali na vysokej úrovni.
Medzi základné výhody prevádzkovania hazardných hier na Malte je nákladovo efektívny licenčný poplatok, 5% daň z príjmu právnických osôb a predpisy o neutrálnych technológiách a hrách.
Maltský úrad pre hazardné hry venuje obzvlášť pozornosť zodpovednému hraniu a na ich zabezpečenie musia kasína zaviesť niekoľko nástrojov, ako napríklad:
Obzvlášť dôležité je dodržiavanie stanovených predpisov, pretože v opačnom prípade nelegálni prevádzkovatelia sú vystavení možnosti dostať vysoké pokuty, ktoré dosahujú sumu až 500 000 eur